ERJ-1TNF4753U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1TNF4753U
Package:
2512
Description:
RES SMD 475K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 475 kOhms
Power (Watts) 1W