ERJ-6CWFR022V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-6CWFR022V
Package:
0805
Description:
RES 0.022 OHM 1% 1/2W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W