ERJ-8CWJR047V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8CWJR047V
Package:
1206
Description:
RES 0.047 OHM 5% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Power (Watts) 1W