ERJ-H3QF4R99V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-H3QF4R99V
Package:
0603
Description:
RES 4.99 OHM 1% 1/4W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.99 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W