ERJ-L1WUJ49MU
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-L1WUJ49MU
Package:
2512
Description:
RES 0.049 OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 49 mOhms
Power (Watts) 1W