ERJ-P08F2670V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P08F2670V
Package:
1206
Description:
RES SMD 267 OHM 1% 2/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 267 Ohms
Power (Watts) 0.667W, 2/3W