ERJ-P14J5R6U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-P14J5R6U
Package:
1210
Description:
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.6 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W