ERJ-U01F2670C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U01F2670C
Package:
0201
Description:
RES 267 OHM 1% 1/20W 0201 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 267 Ohms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W