ERJ-U02F1072X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U02F1072X
Package:
0402
Description:
RES 10.7K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.7 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W