ERJ-U14F1820U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U14F1820U
Package:
1210
Description:
RES 182 OHM 1% 1/2W 1210 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 182 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W