ERX-2HQJ39MH
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERX-2HQJ39MH
Package:
SMD
Description:
RES 0.039 OHM 5% 2W J BEND
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±1000ppm/°C
Size / Dimension 0.472" L x 0.252" W (12.00mm x 6.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Resistance 39 mOhms
Power (Watts) 2W