ERZ-E14A911S1
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E14A911S1
Description:
VARISTOR DISC 14MM 910V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 400 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series ZNR®
Energy 510J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 550 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 745 V