ETQ-P5M480YFK
Panasonic Electronic Components
Product No:
ETQ-P5M480YFK
Description:
FIXED IND 48UH 4.5A 156 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 156mOhm
Inductance 48 µH