EVA-JQKR15A14
Panasonic Electronic Components
Product No:
EVA-JQKR15A14
Description:
SLIDE POT 10KOHM 0.25W TOP 100MM
User Guide
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Series EVA - Single
Travel Range 100mm
Fader Type Standard
Mfr Panasonic Electronic Components
Tolerance -20%, +40%
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 5.039" L x 0.591" W x 0.315" H (128.00mm x 15.00mm x 8.00mm)