EXB-18V154JX
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-18V154JX
Package:
0502
Description:
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 0502
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0502
Series EXB
Power Per Element 31mW