EXB-2HV130JV
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-2HV130JV
Package:
1506
Description:
RES ARRAY 8 RES 13 OHM 1506
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1506
Series EXB
Power Per Element 62.5mW