EXB-34V150JV
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-34V150JV
Package:
0606
Description:
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0606
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0606
Series EXB
Power Per Element 62.5mW