F931A106KBA
KYOCERA AVX
Product No:
F931A106KBA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Series F93
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF