Home / Crystals / FA-128 35.3280MF15X-AG3
minImg
FA-128 35.3280MF15X-AG3
EPSON
Product No:
FA-128 35.3280MF15X-AG3
Manufacturer:
EPSON
Description:
CRYSTAL 35.3280MHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series FA-128
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr EPSON
Operating Mode Fundamental
Frequency 35.328 MHz