Home / Ceramic Capacitors / FA18C0G1H220JNU00
minImg
FA18C0G1H220JNU00
TDK Corporation
Product No:
FA18C0G1H220JNU00
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 pF