Home / Crystals / FCT1M03276806P5
minImg
FCT1M03276806P5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT1M03276806P5
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Ratings -
Series FCT-1M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz