Home / Crystals / FCX3M05000006E1D
minImg
FCX3M05000006E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M05000006E1D
Description:
CRYSTAL 50.000MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 50 MHz