FFSD-05-D-11.93-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-05-D-11.93-01-N-R
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.994' (303.02mm, 11.93")