FFSD-08-D-02.25-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-D-02.25-01-N
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.187' (57.15mm, 2.25")