Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-17-D-10.00-01-N-D05
minImg
FFSD-17-D-10.00-01-N-D05
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-17-D-10.00-01-N-D05
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")