FJH-20-D-06.88-4
Samtec Inc.
Product No:
FJH-20-D-06.88-4
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
.5MM FLEX CABLE JUMPER
User Guide
Series FJH
Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm)
Cable Type FFC, FPC
Length 6.880" (174.75mm)
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pitch 0.020" (0.50mm)