FJH-40-R-02.25-4
Samtec Inc.
Product No:
FJH-40-R-02.25-4
Series FJH
Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm)
Cable Type FFC, FPC
Length 2.250" (57.15mm)
Termination Style Top on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides
Pitch 0.020" (0.50mm)