FS-20SCBE100R0JE
Vishay Huntington Electric Inc.
Product No:
FS-20SCBE100R0JE
Description:
RES 100 OHM 20W 5% WW RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.725" (18.41mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Size / Dimension 0.437" Dia x 2.375" L (11.11mm x 60.33mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 20W