Home / Fixed Inductors / FSLM2520-R15J=P2
minImg
FSLM2520-R15J=P2
Toko America Inc.
Product No:
FSLM2520-R15J=P2
Manufacturer:
Toko America Inc.
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 150NH 500MA 250 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 30 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 150 nH
Series LLM2520
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 530MHz