FSP030M-DDA
Manufacturer:
Package:
Batch:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Quantity:
Delivery:
Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Polarization | Negative Center |
| Input Type | Cord (Sold Separately) |
| Applications | Medical |
| Form | Desktop (Class I) |
| Output Connector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm |
| Approval Agency | CE, cULus, FCC, TUV, VCCI |
| Input Connector | IEC 320-C14 |
| Size / Dimension | 4.33" L x 1.97" W x 1.26" H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 1.66A |
| Power (Watts) | 30 W |
| Series | FSP030M-DDA (30W) |
| No Load Power Consumption | 100mW (Max) |
| Cord Length | 59" (1.50m) |
| Region Utilized | International |
| Efficiency | Level VI, CoC Tier 2 |
| Standard Number | 60601-1 |
| Voltage - Output | 18V |
| Mfr | FSP Technology Inc. |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |