Home / LED Drivers / FSP200-FZAE1(370)MG
minImg
FSP200-FZAE1(370)MG
FSP Technology Inc.
Product No:
FSP200-FZAE1(370)MG
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Description:
LED DRIVER CC+CV AC/DC 22-54V 37
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.99" L x 2.68" W x 1.53" H (203.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3.7A
Ratings IP65, IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Power (Watts) 200 W
Series SAE1 (200W)
Type Constant Current
Efficiency 93.5%
Voltage - Output 24 ~ 54V