FW-03-05-F-D-411-157-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-03-05-F-D-411-157-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.157" (3.988mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.568" (14.427mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.411" (10.439mm)