FW-05-02-H-D-384-125
Samtec Inc.
Product No:
FW-05-02-H-D-384-125
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.584" (14.834mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.384" (9.754mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.075" (1.905mm)