FW-06-05-L-D-260-158-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-06-05-L-D-260-158-P-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.158" (4.013mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.418" (10.617mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.260" (6.604mm)