FW-07-05-F-D-270-131-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-07-05-F-D-270-131-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.131" (3.327mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.401" (10.185mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.270" (6.858mm)