FW-09-04-F-D-325-238
Samtec Inc.
Product No:
FW-09-04-F-D-325-238
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.238" (6.045mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.653" (16.586mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.090" (2.286mm)