FW-13-05-L-D-270-220
Samtec Inc.
Product No:
FW-13-05-L-D-270-220
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.490" (12.446mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.270" (6.858mm)