FW-13-05-L-D-483-150-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-13-05-L-D-483-150-A
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.633" (16.078mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.483" (12.268mm)