FW-15-03-G-D-236-133-A-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-15-03-G-D-236-133-A-P-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.133" (3.378mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.369" (9.373mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.236" (5.994mm)