FW-15-05-F-D-276-128
Samtec Inc.
Product No:
FW-15-05-F-D-276-128
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.128" (3.251mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.404" (10.262mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.276" (7.010mm)