FW-16-04-L-D-320-150
Samtec Inc.
Product No:
FW-16-04-L-D-320-150
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.560" (14.224mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.320" (8.128mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.090" (2.286mm)