FW-16-04-L-D-610-075-ES
Samtec Inc.
Product No:
FW-16-04-L-D-610-075-ES
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.775" (19.685mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.610" (15.494mm)
Package Tube
Length - Tail 0.090" (2.286mm)