FW-17-03-G-D-236-079
Samtec Inc.
Product No:
FW-17-03-G-D-236-079
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.079" (2.007mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.315" (8.000mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.236" (5.994mm)