FW-17-05-G-D-539-086-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-17-05-G-D-539-086-TR
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.086" (2.184mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.625" (15.875mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.539" (13.691mm)