FW-23-05-F-D-600-065
Samtec Inc.
Product No:
FW-23-05-F-D-600-065
Description:
CONN HDR 46POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 46
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)