FW-29-05-L-D-400-075
Samtec Inc.
Product No:
FW-29-05-L-D-400-075
Description:
CONN HDR 58POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 58
Color Black
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin 0.475" (12.065mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)