GGP30000
Sprague-Goodman
Product No:
GGP30000
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 0.8-30PF 750V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Glass
Q @ Freq 350 @ 20MHz
Height - Seated (Max) 1.594" (40.49mm)
Voltage - Rated 750 V
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Product Status Obsolete
Series PISTONCAP®
Capacitance Range 0.8 ~ 30pF