GKU90020
Sprague-Goodman
Product No:
GKU90020
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 14-90PF 100V TH
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 200 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Series GKU
Capacitance Range 14 ~ 90pF