Home / Crystals / GL135F23CET
minImg
GL135F23CET
CTS-Frequency Controls
Product No:
GL135F23CET
Description:
CRYSTAL 13.5000MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series ATSSMGL
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.5 MHz