GNM0M2R61C104ME18D
Murata Electronics
Product No:
GNM0M2R61C104ME18D
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0302 (0906 Metric)
Description:
CAP ARRAY 0.1UF 16V X5R 0302
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.035" L x 0.024" W (0.90mm x 0.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0302 (0906 Metric)
Ratings -
Series GNM
Package / Case 0302 (0806 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1µF